بکارگیری IoT برای اصلاح الگوی مصرف انرژی در آمریکا

يك شرکت توزیع انرژي در ايالت ورمونت آمريكا به نام Green Mountain Power (GMP)، طرحي جديد موسوم به eSmartwater را راه‌اندازی کرده است كه به مشتریان امكان مي‌دهد فقط در مواردی که نیاز است، آب مصرفی خود را گرم کنند و بدين ترتيب، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

این شرکت بهره‌بردار شهری در طرح جدید خود، تمام مشتریانش را تشویق کرده است که با کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌های خود و کمک به کاهش تقاضای انرژی در زمان‌های اوج مصرف، تحولي در مصرف انرژی ایجاد کنند.

در طرح مذکور از يك کنترل‌کننده هوشمند در آبگرم‌کن استفاده می‌شود که سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی در زمان‌هایی می‌شود که کاربران به آب گرم نیازی ندارند. دستگاه کنترل‌کننده هوشمند Aquanta بر روی آبگرم‌کن‌های فعلی نصب می‌شود و امکان کنترل آسان درجه حرارت آب و دمای آن را براي كاربر فراهم می‌کند.

 

ماري پاول، مديرعامل GMP در اين زمينه گفت: «این اقدام، گامي دیگر در جهت تحولات بنيادي در شبکه توزیع انرژي و تبديل آن به سیستمی است که بسیار مقرون به صرفه‌تر بوده و برای استفاده در منازل، شرکت‌ها و محیط‌های عمومی مناسب‌تر است. شرکت GMP به عنوان یک شرکت پيشرو در تغییر و تحولات سیستم توزيع و الگوی مصرف انرژی، متعهد است تا امکان بهره‌وری از جدیدترین فناوری‌ها را با هدف كاهش هزینه‌های مشتریان ايجاد كند و از سوی دیگر، از طريق تسهيل استفاده از فناوري‌هاي جديد، مشتریان را به کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی ترغيب كند. این طرح جدید، با همكاري شركت Tesla اجرا شده است.»

ورود اعضا