توسعه روز افزون NB-IoT در ورتیکال های مختلف جهان

به نظر مي‌رسد كه توسعه اپليكيشن‌هاي مبتني بر فناوري NB-IoT با استقبالي گسترده از سوي اپراتورها و شركت‌هاي ارايه‌دهنده راهکارهای هوشمند در سرتاسر جهان مواجه شده است.

براي مثال، شركت روسي Megafon توافق‌نامه‌اي را با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات جمهوري تاتارستان منعقد كرده است كه بر اساس آن، توسعه آزمايشي اپليكيشن‌هاي هوشمند مبتني بر NB-IoT را در شهر تازه تاسیس و مبتنی بر فناوری های پیشرفته Innopolis آغاز كرده است. به عقيده مديران Megafon، اين اقدام جديد مي‌تواند فرصتي مناسب براي آزمايش اولين راهکار جامع مربوط به مسکن و ساختمان های هوشمند مبتني بر فناوري IoT در این کشور باشد.

در يك اقدام مشابه ديگر مي‌توان به اپراتور شبكه DNA در فنلاند اشاره كرد كه طي همكاري با شركت‌هاي اريكسون، Enermix و UnSeen Technologies قصد دارد تا اپليكشين‌هاي NB-IoT براي استفاده در سيستم‌هاي تهويه هوا را توسعه دهد.

 

در تايوان نيز شركت مخابراتي Far East Tone با همكاري شركت اريكسون، استفاده آزمايشي از باند 700مگاهرتز NB-IoT براي اپليكيشن‌هاي پاركينگ هوشمند را در پاركينگ‌هاي زيرزميني آغاز كرده است. فضاي اين پاركينگ‌ها به سنسورهاي بي‌سيم مجهز است كه به رانندگان امكان مي‌دهد تا فضاهاي خالي براي پارك خودرو را از طريق يك اپليكيشن گوشي هوشمند پيدا كنند.

ورود اعضا