در IoT هم سنگ بزرگ، نشانه نزدن است!

از آنجاكه IoT تقريبا يك فناوري جديد در حوزه IT محسوب مي‌شود، بنابراين بسياري از شركت‌ها، تصوري نادرست از مدت زمان لازم براي آماده‌سازي سيستم‌ها براي مجهز شدن به IoT، چالش‌هاي مربوط به نصب و راه‌اندازي و استراتژي‌هاي لازم براي موفق بودن پروژه دارند.

يكي ديگر از مشكلاتي كه شركت‌هاي بي‌تجربه درگير آنها هستند، اين است كه سعي دارند تا در اسرع وقت در اين حوزه، بزرگ شوند. اما در مورد اپليكيشن‌هاي IoT بايد مسير را در ابتدا به صورت يك شركت كوچك آغاز كرد و اين جمله را هميشه در نظر داشت كه «اگر كوچك باشم، ضررهاي من هم كوچك خواهد بود». بسياري از شركت‌ها اين اشتباه را مرتكب مي‌شوند كه مستقيما به حوزه فناوري وارد مي‌شوند بدون اينكه تجربه يا پيشينه فعاليت در اين زمينه را داشته باشند و بدين ترتيب، در دستيابي به اهداف كسب‌وكار مناسب شكست مي‌خورند.

از این رو، بسیاری از تحلیل گران و کارشناسان این حوزه توصیه می‌کنند که اگر شركت‌ها تمايل دارند كه IoT را در بخش‌هاي مختلف كسب‌وكار خود توسعه دهند، با يك متخصص یا مجموعه‌های چابک بومی مرتبط در اين زمينه مشورت كنند و ضمن اتخاذ يك استراتژي مناسب، مسير خود را براي دستيابي به هدف، به صورت گام به گام پيش بروند.

ورود اعضا