راه‌اندازی آزمایشی خودروهای بدون راننده در دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان اخیرا سرويس خودروهای بدون راننده را به طور آزمایشی براي دانشجويان خود راه‌اندازی کرده است كه دانشجویان را از بخش شمالی مجموعه دانشگاهی به بخش مرکزی آن که فاصله دومایلی از هم دارند، جابجا می‌کند. این خوردو که Navya Arma نام دارد، قادر است 15 مسافر را در هر مرتبه جابجا کند.

ايالت میشیگان با توجه به سرمایه‌گذاری‌های کلان دانشگاهي و همچنین، قانون‌گذاری‌های مناسب ایالتی پیرامون خودروهای بدون راننده، به مامن خوبی برای اجراي طرح خودروهای بدون راننده تبدیل شده است. طبق اظهارات رئیس پروژه تحقیقاتی Navya Arma، انجام چنین پروژه‌ای امکان مشارکت‌های بین‌المللی با ساير شرکت‌ها برای راه‌اندازی طرح خودروهای بدون راننده را تسهیل و تقویت می‌کند. ضمن اینکه اجرای این پروژه به افزايش آگاهي و اعتماد عمومي در مورد امنیت و ایمنی خودروهای بدون راننده در جامعه کمک بسیاری می‌کند.

مشاهده، بررسي و گزارش عکس‌العمل عابران پیاده و رانندگان خودروهای دیگر به این خودروهای بدون راننده، یکی از بخش‌های تحقیقاتی مهم این پروژه آزمایشی محسوب مي‌شود.

 

لازم به ذكر است كه علاوه بر دانشگاه میشیگان، شرکت‌های جنرال موتورز، فورد، هوندا و اوبر نیز پروژه‌هاي آزمایشی این خوردو در ايالت میشیگان آغاز کرده‌اند. در این میان، شرکت فورد بزرگترین شرکت خودروسازی است که در فضای اختصاصی مبادرت به آزمایش سیستم‌های خودروهای فاقد راننده کرده است.

ورود اعضا