صرفه جویی 50 درصدی ناشی از هوشمندسازی مصرف آب در اروپا

بنابر طرح نوآوری و تحقیقات افق 2020 اتحادیه اروپا، کیفیت منابع آبی باید افزایش یابند و به همین منظور، بودجه‌ای از سوی این اتحادیه اروپا به پروژه‌ای با نام IWESLA براي هوشمندسازي سيستم‌های توزيع و مصرف آب اختصاص یافته است که هدف آن، افزایش ایمنی و کیفیت آب در مناطق مسکونی است. برای انجام این پروژه نیز کنسرسیومی از شرکت‌های مطرح این حوزه همچون A-CING، Indra، Novelti تشکیل شده است.

پروژه هوشمندسازی مصرف آب که با استفاده از فناوری‌هاي هوشمند عملیاتی می‌شود قصد دارد یک سیستم فیزیکی سایبری در حوزه عرضه با هدف بهینه‌سازی مصرف آب و افزايش ایمنی آن در مناطق مسکونی راه‌اندازی کند. راهکار ارائه شده برای این پروژه پیش از این در دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید در کنار دو طرح آزمایشی دیگر تست شده است.

 

راه‌اندازی این پروژه و عملیاتی شدن آن، منافعی را به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به صرفه‌جویی 50 درصدی مصرف آب در مناطق شهری اشاره کرد. کاهش آسیب‌هاي احتمالی به سبب نشتی لوله‌های آب و یا شیرهای آب از دیگر مزایای این پروژه است. اطلاع‌رسانی به کاربران درباره میزان مصرف آنها و عادات مصرفی آنها از ديگر ویژگی‌های این طرح است که تأثیر مثبتی در الگوی مصرفی ساکنان مناطق شهری خواهد داشت.

ورود اعضا