همکاری استراتژیک غول‌های بزرگ فناوری با شرکت‌های نوپای خانه هوشمند

غول‌های فناوری جهان يعني شرکت‌های مایکروسافت، گوگل، سامسونگ و اپل، اکنون برای ایجاد خانه‌های هوشمند با شرکت‌های نوپا همکاری می‌کنند.

پس از كاهش همکاری‌های بین شرکت‌ها در غالب ادغام و تملیک (M&A) در سال 2016، به نظر مي‌رسد كه امسال حوزه خانه‌های هوشمند در مرحله شکوفایی قرار گرفته‌اند و هم شرکت‌های قدیمی همچون اپل و هم استارت‌آپ‌ها همچون Ring به فعالیت چشمگیر در این حوزه پرداخته‌اند. فعالیت‌‌هاي M&A در حوزه خانه‌های هوشمند نخستین بار در سال 2014 آغاز شد و در اولین اقدام، شرکت گوگل با خرید سه شرکت فعال در حوزه خانه هوشمند در طول یک سال وارد حوزه خانه‌های هوشمند شد. سپس، شرکت سامسونگ نیز با مشاركت شرکت ADT شركت‌هاي Smart Things (پلتفرم باز IoT) و Reliance Protection (نصب و كنترل امنيت) را خريداري كردند.

اگرچه در سال 2014 روند خروج استارت‌آپ‌ها از حوزه خانه‌های هوشمند حالت صعودی به خود گرفت و در سال‌هاي 2015 و 2016 نيز اين روند با شدت كمتري ادامه داشت، اما سال 2017، براي قراردادهاي M&A در اين حوزه سال بهتري بوده و در ابتدای سال، 3 قرارداد ادغام و تملیک منعقد شد. اما شاخص ترین قرارداد ادغام و تملیک سال 2017، قراداد شرکت اپل با استارتاپ Ring بود که سازنده سیستم‌های الکتریکی است.

 

روند خروج استارت‌آپ‌ها از حوزه خانه‌های هوشمند (بازه زمانی 2013تا 2017)

فعالیت‌های ادغام و تملیک انجام شده در حوزه خانه‌های هوشمند بین سال‌های 2013 تا 2017

 

ورود اعضا