افزایش سرمایه گذاری برای مواجه با حملات سایبری به شبکه‌های هوشمند برق

بنابر تحقیقات انجام شده توسط Navigant Research، هزینه‌های صرف‌شده برای امنیت سایبری شبکه‌های هوشمند انتقال برق تا سال 2026 به 3.2 میلیارد دلار خواهد رسید.

یکی از تحلیلگران ارشد شركت Navigant Research در اين باره مي‌گويد: «گسترش استفاده از شبکه‌های هوشمند و اینترنت اشیا، سبب راه‌اندازی میلیاردها وسیله مجهز به سنسورهایی شده است که به صورت شبکه‌اي به هم متصل هستند. در عین حال که این روند، سبب تسريع بي‌سابقه جمع‌آوری دیتا، ‌افزايش قابلیت مشاهده شبکه و آگاهی یافتن از موقعیت های مختلف مورد نیاز شده است، اما ميزان آسيب‌پذيري شرکت‌های بهره‌بردار شهری و تجهیزات آنها نيز افزايش يافته است.»

لذا این شرکت‌ها برای حفاظت از تجهیزات خود باید سرمایه‌گذاری‌های خود در حوزه فناوری‌های امینت سایبری را افزایش دهند. چنانكه پيش‌بيني مي‌شود تا پایان سال جاری، شرکت‌های بهره‌بردار شهری در حدود 1.7 میلیارد دلار برای حفاظت از سیستم‌های انرژی در مقابل حملات سایبری سرمايه‌گذاري كنند.

 

بنابر تحقیقات Navigant Research، سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها بیش از همه بر یکپارچه‌سازی زیرساخت‌ها و سیستم‌ها با  فناوری‌های امینت سایبری خواهد بود تا امکان استفاده دائمی از این فناوری‌ها فراهم شود و تجهیزات آنها به صورت دائمی اسکن شود تا در صورت وجود تهديد، اقدامات لازم انجام شود.

ورود اعضا