اولین شبکه سرتاسری NB-IoT در استرالیا راه‌اندازی شد

به تازگی، شرکت Telstra استرالیا اعلام کرده است شبکه سرتاسری NB-IoT را در این کشور راه‌اندازی کرده است که اکثر شهرهای مهم استرالیا را پوشش می‌دهد.

این شبکه به شبکه فعلی Cat-M1 IoT این شرکت که در سال گذشته راه‌اندازی شده بود افزوده می‌شود. شرکت Telstra ادعا می‌کند که از جزء اولین شرکت‌هایی در جهان است که هر دو نوع اتصال‌های NB-IoT و Cat-M1 IoT را پوشش می‌دهد.

مدیران این شرکت معتقدند که توسعه این شبکه، به افزایش استقبال و فراگیر شدن IoT در این کشور منجر می‌شود و امکان اتصال میلیون‌ها دستگاه و تجهیزات جدید که حجم ارسال دیتا در آنها پایین است را فراهم می‌کند. از سوی دیگر، شبکه Cat-M1 IoT نیز برای ارسال و دریافت اطلاعات در تجهیزات و دستگاه‌های متحرک مناسب است.

این شرکت اعلام کرده است تا به حال حدود 2 میلیون دستگاه و تجهیزات IoT را در این کشور متصل کرده است و پلتفرم خانه هوشمند آن از چراغ‌های هوشمند، دروبین‌ها و میلیون‌ها سنسور حرکتی پشتیبانی می‌کند. شرکت Telstra برای راه‌اندازی این شبکه جدید در حدود 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

لازم به ذکر است که شرکت وودافون آلمان نیز اخیرا اعلام کرده که شبکه سرتاسری NB-IoT را در این کشور راه‌اندازی کرده است که در حال حاضر، دو شهر دوسلدورف و برلین پوشش می‌دهد و قرار است تا ماه مارس 2018، سیزده شهر بزرگ این کشور را پوشش دهد.

24 و 25 بهمن ماه سال جاری، در رویداد تخصصی IoTex2018 میهمان فروم اینترنت اشیاء ایران باشید تا موضوعات مرتبط با اینترنت اشیاء را بررسی و به بحث بگذاریم.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت iraniotforum.org مراجعه نمایند.

ورود اعضا