مدیر فروم اینترنت اشیا در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت

مهدی روحانی نژاد(مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران) فردا در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت مدیریت بخش اینترنت اشیاء را به عهده خواهد داشت.

با توجه به اهمیت ویژه اینترنت اشیاء در حوزه خدمات مالی، بانك‌ها و ارايه‌دهندگان خدمات پرداخت بايد قابليت‌هاي جديدي در جهت مديريت پرداخت‌هاي IoT كسب كنند تا بتوانند از منافع كلان توسعه IoT بهره ببرند. از سوي ديگر، تأمين امنيت تراكنش‌هاي مالي بر بستر اينترنت از طريق دستگاه‌ها و پوشيدني‌هايي كه به حساب بانكي فرد متصل هستند نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.

براساس پیش‌بینی IDC، بانک‌ها بیش از 16 میلیارد دلار برای توسعه فناروری اطلاعات دیجیتال سرمایه‌گذاری خواهند کرد. همچنین، طبق نظرسنجی PWC، خدمات مالی یکی از 10 صنعت برتری است که در زمینه توسعه سنسورهای مبتنی بر IoT، سرمایه‌گذاری کرده است.

گفتنی است فروم اینترنت اشیا در سومین کنفرانس تخصصی IoT که در 24 و25بهمن ماه جاری برگزار خواهد نمود،با توجه به اهمیت موضوع بهره مندی خدمات مالی از IoT نشست تخصصی را به این موضوع اختصاص داده است.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت فروم (www.iraniotforum.org)  مراجعه نمایند.

ورود اعضا