درآمد 62 میلیارد دلاری فناوری‌های شهر هوشمند برای اپراتورها

به اعلام ABI Research، فناوری‌های شهر هوشمند و بازارهای عمودی مرتبط با آن در حدود 25 میلیارد دلار در سال 2017 برای اپراتورها درآمدزایی داشته است و این رقم تا سال 2026 به 62 میلیارد دلار خواهد رسید.

همچنین، پیش‌بینی می‌شود که میانگین نرخ رشد این بازار تا سال 2026 در حدود 11درصد باشد. در این میان، بیشترین سهم درآمدزایی به فناوری‌های نظارت ویدئویی و کنتورهای هوشمند مربوط می‌شود. سریع‌ترین نرخ رشد نیز در حوزه‌هایی همچون مدیریت هوشمند پسماند، سنسورهای محیطی، پارکینگ هوشمند و روشنایی هوشمند معابر رخ خواهد داد.

شرکت تحقیقاتی Black & Veatch نیز اخیرا گزارشی را با نام «دستورالعمل‌های استراتژیک: شهر هوشمند و شرکت‌های بهره‌بردار» منتشر کرده است که به بررسی روندهای جهانی در ارتباط با شهر هوشمند و تأثیر آن بر توسعه شهر هوشمند پرداخته است. در حدود 61درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که مدل مشارکت دولتی-خصوصی (PPP)، کارامدترین مدل سرمایه‌گذاری در توسعه شهرهای هوشمند است.

شهرهوشمند یکی از محورهای کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IoTex2018) امسال است که در تاریخ 24 و 25 بهمن ماه امسال در محل بوستان گفت و گو برگزار خواهد شد. از علاقه مندان به این مبحث و مباحث دیگر مرتبط با اینترنت اشیاء دعوت می شود از این نمایشگاه دیدن نمایند. لینک ثبت نام در IoTex2018

ورود اعضا