لطفا ایمیلی که با آن ثبت نام نموده اید وارد نمایید. نام کاربری شما به صندوق پستیتان ارسال خواهد شد

فروم اینترنت اشیاء ایران: تنها نهاد تصمیم ساز غیر دولتی در اکوسیستم اینترنت اشیاء کشور

توصیه نامه مدیریتی

توصیه نامه مدیریتی در خصوص «ملاحظات و الزامات مورد نیاز در بکارگیری پلتفرم‌های IoT» توسط دبیرخانه فروم اینترنت اشیاء ایران منتشر شد. با توجه به توسعه خدمات مبتنی بر IoT در کشور و اهمیت برنامه ریزی کلان و درازمدت برای توسعه و استفاده از پلتفرم های مقیاس پذیر، دبیرخانه فروم پس از انجام نظرسنجی عمومی و همچنین برگزاری جلسات تخصصی مابین نمایندگان اعضای فروم، سندی حاوی توصیه های مدیریتی برای ذینفعان موضوع تهیه کرده است. دبیرخانه فروم پس از دریافت نقطه نظرات اصلاحی و تکمیلی متخصصین و فعالین حوزه اینترنت اشیاء، نسخه نهایی این مستند را جهت استفاده نهادهای تصمیم گیر ارسال خواهد نمود. از این رو، از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در اکوسیستم IoT کشور دعوت می‌شود تا پیشنهادات و نظرات تکمیلی خود در خصوص از طریق ایمیل info@iraniotforum.org به دبیرخانه فروم IiFاعلام نمایند. مدت زمان در نظر گرفته شده برای ارسال پیشنهادات و نظرات تکمیلی، ۳۰ روز و حداکثر تا تاریخ 10دی‌ماه ۱۳۹۶ می‌باشد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر‌ در این خصوص و پیوستن به فروم اینترنت اشیاء‌ ایران، می‌توانند از طریق info@iraniotforum.org یا شماره تلفن ۸۸۵۱۳۸۱۰-۰۲۱ با ما در ارتباط باشند.

دانلود فایل   توصیه نامه مدیریتی در خصوص «ملاحظات و الزامات مورد نیاز در بکارگیری پلتفرم‌های IoT

فرصت‌ها و چالش‌های اینترنت اشیاء ایران

در سال دوم فعالیت فروم اینترنت اشیاء ایران (IiF)- کانون تفکر تخصصی اینترنت اشیاء (IoT) کشور و پس از برگزاری جلسات مختلف در کارگروه­های تخصصی فروم نیاز است تا بر اساس اهداف کلان فروم IiF‌ مشتمل بر شکل ­گیری و تقویت زیست بوم (اکوسیستم) IoT در ایران، همفکری و هم افزایی با نهادهای حاکمیتی برای سیاستگذاری درست و موثر و رفع چالش­ها، تقویت توانمندی­های بومی در گسترش خدمات متنوع و کاربردی در کشور، کمک به گسترش فعالیت بازیگران ایرانی IoT در بازارهای بین ­المللی و هم­ افزایی به منظور ایجاد و بهره برداری از فرصت­های کسب و کار برای فعالان حوزه IoT، طرح جامع اینترنت اشیاء ایران با تمرکز بر افق ۵ سال آتی تهیه گردد. برای تهیه یک طرح جامع لازم است تعامل سازنده و پویا میان تمامی ذی­نفعان صورت گیرد و با اخذ نظرات و دیدگاه­های شرکت­ها، سازمان­ها و نهادهای خصوصی، دولتی و غیردولتی اثرگذار زمینه هم افزایی و همراهی در تحقق و اجرای سند چشم انداز اینترنت اشیاء برداشته شود. از این رو، از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در اکوسیستم IoT کشور دعوت می شود تا پیشنهادات و نظرات تکمیلی خود در خصوص نسخه اول پیش نویس طرح جامع اینترنت اشیاء ایران را از طریق ایمیل info@iraniotforum.org به دبیرخانه فروم IiF‌ اعلام نمایند. مدت زمان در نظر گرفته شده برای ارسال پیشنهادات و نظرات تکمیلی، ۳۰ روز و حداکثر تا تاریخ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ می باشد.

بیانیه دومین کنفرانس اینترنت اشیاء ایران

فروم IiF‌ از یک سو با توجه به برنامه‌‌های توسعه‌ای مرتبط با شهر هوشمند، هوشمندسازی فرآیند تولید تا مصرف انرژی، توسعه کاربردهای‌IoT در صنایع نفت و گاز، خانه‌ی هوشمند، حوزه‌ی سلامت و ... که امروزه بطور جدی در دستور کار بخش‌‌های حاکمیتی و شرکت‌‌های خصوصی کشور قرار گرفته و از سوی دیگر روند رو به رشد ارتباطات بین‌الملل و شکل‌گیری تعاملات و همکاری‌های بین‌المللی در حال شکل‌گیری، دومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیاء ایران را در سطحی وسیع‌تر از سال گذشته برنامه‌ریزی و در تاریخ دوم اسفندماه و در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار نمود. برای دانلود بیانیه این کنفرانس می توانید اینجا کلیک نمایید.

گزارش عملکرد اولین سال فروم

فروم اینترنت اشیاء ایران (IiF)، نمایانگر تعامل سازنده و پویا میان تمامی ذی نفعان اکوسیستم IoT کشور است که در قالب یک ساختار غیر دولتی پیشرو و تصمیم ساز، زمینه رشد و توسعه درون زا و برون گرای خدمات IoT در تمامی بخش های اقتصادی کشور را فراهم می آورد. برای دانلود گزارش عملکرد فعالیت فروم در سال ۱۳۹۵، اینجا کلیک نمایید.

کتاب سال اینترنت اشیاء ایران

برای دانلود اولین کتاب سال اینترنت اشیاء ایران که در اسفند ۱۳۹۵ منتشر شده است، اینجا کلیک نمایید. 

مرکز نوآوری اینترنت اشیاء (IoTIC)

بازار اینترنت اشیا بازاری بسیار پویا بوده که با توجه به تغییرات سریع تکنولوژی، تغییرات نیاز مشتریان و کاهش زمان چرخه عمر محصول، به سرعت در حال تغییر است. بنابراین حضور در این بازار نیازمند تحول و تغییرات سریع، متناسب با تغییرات بازار بوده و شرکتهای فعال در این حوزه باید از چابکی لازم برخوردار باشند. از این رو، در آستانه سال دوم فعالیت فروم اینترنت اشیا ایران و در راستای اهداف و برنامه های فروم IiF در زمینه شکل دهی به بازار اینترنت اشیا ایران، مرکز نوآوری اینترنت اشیاء با نام تجاری IoTIC راه اندازی گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید به وبسایت رسمی مرکز نوآوری اینترنت اشیاء (آیوتیک) مراجعه نمایید. 

اعضای فروم اینترنت اشیاء ایران

 

 
     
 

 

                   

ورود اعضا