موتور جستجوی بومی روسیه در مسیر توسعه تاکسی‌های خود ران مبتنی بر IoT

شركت روسي Yandex، که بزرگترین موتور جستجوی روسیه و هشتمین موتور جستجوی جهان محسوب می‌شود، يك نمونه اوليه از اتومبيل‌هاي خودران را معرفي كرده است كه قصد دارد از آن در سرويس تاكسي خود در آينده استفاده نمايد.

اين شركت از اتومبيل Toyota Prius V براي پياده‌سازي سيستم خودران استفاده مي‌كند؛ در اين نمونه اوليه، اتومبيل به سنسورها، دوربين‌ها و هوش مصنوعي مجهز شده است. اگرچه اين اتومبيل هنوز در خيابان‌ها و جاده‌هاي عمومي مورد استفاده نبوده است، اما آزمايش‌هاي اوليه نشان داده است كه قابليت استفاده در شرايط محيطي سخت همانند ترافيك‌هاي سنگين را دارد.

 

شركت Yandex قصد دارد كه اين اتومبيل را به صورت گسترده در سال 2018 آزمايش كند. رييس اين شركت در اين زمينه مي‌گويد: «اتومبيل‌هاي خودران مي‌تواند طي يك دهه آينده باعث تحولي اساسي در روش‌هاي رفت‌وآمدها شود. شركت‌هاي بسياري در اقصي نقاط جهان در حال طراحي و ساخت اتومبيل‌هاي خودران هستند، اما فقط تعداد معدودي از اين پروژه‌ها در واقعيت محقق خواهد شد و دليل موفقيت آنها، شاخص‌هایی همچون بهره‌مندي از فناوري‌هاي مناسب و تخصص مهندسي لازم و همچنين، دسترسي به بازار مناسب براي توسعه اتومبيل‌هاي خودران است.»

ورود اعضا